RSS Коментарі

Бібліотека очима користувача

04.02.2014 В'ячеслав

Наприкінці 2013 року бібліотекою проведено локальне соціологічне дослідження «Бібліотека очима користувача», що було зумовлене  необхідністю довести, що задоволення інформаційних потреб користувачів залежить від багатьох чинників, зокрема, від формування та організації бібліотечних фондів, повноти та якості основних бібліотечних та додаткових платних, а також інформаційно-комп’ютерних послуг книгозбірні, якості та комфортності обслуговування користувачів. Мета цього дослідження – вивчення думки користувачів про бібліотечно-інформаційні послуги, розширення уявлень про соціальні та професійні характеристики користувачів, мотиви їхніх звернень до бібліотеки, визначення шляхів удосконалення бібліотечно-інформаційного обслуговування, вивчення якості обслуговування, оцінка роботи книгозбірні, а також окреслення пріоритетів розвитку бібліотеки на майбутнє.

У процесі соціологічного дослідження було проаналізовано склад користувачів бібліотек за соціально-професійними характеристиками, визначено коло їх інформаційних запитів і ступінь задоволеності бібліотечним обслуговуванням, вивчено попит на літературу з різноманітних галузей знань та  думку читачів щодо напрямку, в якому має розвиватися бібліотека. Воно дало змогу дізнатися, що читачі бібліотеки хочуть, щоб фонди поповнювалися творами сучасних українських авторів, технічною, науково-популярною літературою, книгами для підлітків, а також документами на електронних носіях, мріють про розширення приміщення бібліотеки. Бажають, щоб книгозбірня надавала послуги з роздруківки тексту, а також хочуть чути поради бібліотекаря щодо вибору книги.

Підсумки дослідження дають підстави стверджувати, що в  умовах сьогодення бібліотека набула особливої уваги у соціально-культурній сфері міста.

Познайомитися з матеріалами соціологічного дослідження можна тут

Коментарів поки немає. Будь першим!

Залишити коментар