Історія бібліотеки
- Місія бібліотеки
- Витяг з правил користування бібліотекою
- Історія бібліотеки
- Структура бібліотеки
- Клуби
Обласну бібліотеку для юнацтва було відкрито в 1980 році за рішенням виконкому обласної Ради з метою створення найбільш сприятливих умов всебічного виховання і розвитку юнацтва, поліпшення обслуговування цієї категорії громадян літературою.
Спочатку бібліотека не мала нічого, крім старого приміщення, яке потрібно було капітально відремонтувати, щоб в його стінах помістити цінність бібліотеки – книги. Цю місію в ті часи взяла на себе завжди спокійна, врівноважена, високого фахового рівня бібліотекар Ніна Миколаївна Барашивець, яка тоді працювала в обласній бібліотеці ім.К.А. Тімірязєва.
Сформувати фонд літератури, яка найповніше відповідала б різноманітним інтересам молоді, – таке стратегічне завдання стояло перед першим бібліотекарем. І Ніна Миколаївна знайшла найзручніший спосіб його вирішення, влаштувавши своє робоче місце безпосередньо в бібколекторі, що був на той час головним постачальником літератури для бібліотек. Все, що тут з’являлось, з перших рук потрапляло у бібліотеку.
Уже за неповних 2 місяці 1980 року в бібліотеку таким чином було придбано більше 5 тисяч книг, в наступному 1981 році – ще 15 тисяч примірників, ряд енциклопедій, словників, довідників. Вагому частку із цих зібрань складала література з фондів обласної наукової бібліотеки ім. К. Тімірязєва, якою вона щедро поділилася з нововідкритою книгозбірнею.
З початку відкриття бібліотеки і до травня 2004 року незмінним директором бібліотеки був Дубовий Василь Матвійович, який після виходу на пенсію продовжує активно пропагувати бібліотечну справу, часто виступає з проблем бібліографознавства в різних аудиторіях. Результат його діяльності – понад 100 публікацій в місцевих, обласних та загальнодержавних періодичних виданнях, розробки педагогічних програм, збірки поезій.
За 25 років бібліотека стала справжнім джерелом знань, до якого тягнеться молодь. Сьогодні бібліотека задовольняє інформаційні потреби молоді в освіті і самоосвіті, професійному розвитку, моральному становленні. Виконуючи функції науково – методичного центру, вона надає необхідну допомогу бібліотекам області, що працюють з молоддю.
Нині користувачами бібліотеки є більше 10 тис. юнаків і дівчат, яким щороку видається понад 230 тис. прим. літератури.
Фонд книгозбірні складає більше 130 тисяч примірників документів. Щороку вона одержує в середньому 80 назв газет і 180 назв журналів. Особливою увагою користуються технічні й природничі видання, література дозвілевого характеру та на допомогу вивченню шкільної програми.
Бібліотека проводить чимало цікавих літературно – мистецьких заходів. В їх числі конкурс сімей – ерудитів “Від роду – до народу”, літературні конкурси юних талантів “О мово моя, душа голосна України” та «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Успішно популяризують літературну спадщину і народні традиції рідного краю літературно – мистецька світлиця “Подільська криниця” та народознавчий клуб «Соняшник».
Важливе місце в роботі бібліотеки займає координація роботи та тісна співпраця зі школами, ліцеями, гімназіями, вищими навчальними закладами, центром соціальних служб для молоді, центром технічної творчості учнівської молоді, молодіжними структурами.
Маючи статус обласної, бібліотека періодично відвідує юнацькі бібліотечні аудиторії, що функціонують в містах і селах області. Це юнацькі відділи центральних бібліотек Козятина, Бару, Тульчина, Могилів-Подільського, Хмільника, Гайсина, де зусилля працівників цих структурних підрозділів спрямовані у русло турбот про духовне начало молодих.
Значну увагу бібліотека приділяє збільшенню інтелектуального потенціалу молоді, розвитку її творчої активності, профорієнтації та профадаптації, формуванню позитивного ставлення до бібліотеки, удосконаленню інформаційно-бібліографічної роботи, розвитку міжособового спілкування читачів, розширенню світогляду молоді.
У грудні 2015 р. бібліотека відзначила свій 35-річний ювілей.