
У рамках Року англійської мови в Україні бібліотекою заплановано низку заходів щодо сприяння користувачам бібліотеки у вивченні англійської мови з метою створення для них можливостей її використання у сферах освіти, науки, культури, економіки. Саме таку мету мала презентація книжкової виставки «Speak global – go global / Вчи мову – виходь у світ», що вже в черговий раз відбулася в читальному залі книгозбірні. Її активними учасниками стали студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, які виявили інтерес до вивчення англійської мови (далі…)

2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. Бібліотечні заклади мають потужний потенціал для популяризації вивчення та сприяння підвищенню рівня володіння англійською мовою. Так, 16 лютого у стінах Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва відбулася презентація виставки «Speak global – go global / Вчи мову – виходь у світ», провідним слоганом якої стали слова Т.Г. Шевченка «Учітесь, читайте, і чужого научайтесь, й свого не цурайтесь». Її активними учасниками стали студенти Вінницького вищого професійного училища сфери послуг, які підтримали кампанію з популяризації вивчення англійської мови в українському суспільстві. В свою чергу, працівники бібліотеки (далі…)

З метою популяризації європейської літературної спадщини та на відзначення Всеукраїнського дня бібліотек в читальному залі книгозбірні відкрито виставку-хіт-парад найпопулярніших книг європейського континенту. В розділі “Книги, що змінили світ” представлено видання, що вплинули на літературне життя Європи, – це книги Гомера, Дж. Бокаччо, Данте Аліг’єрі, В.Шекспіра, В.Гете, Б.Шоу, А.Чехова, Л.Толстого та ін. Наступний розділ виставки “Обвал пригод” пропонує своїм відвідувачам найкращі зразки пригодницьких романів, (далі…)

1 червня, коли відзначається Міжнародний день захисту дітей, в читальному залі бібліотеки відкрилася виставка творчих робіт вихованців гуртка “Художнє в’язання”, що діє при міському палаці дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної. Саме в цей час книгозбірню масово відвідують учні пришкільних таборів відпочинку (далі…)

“Єдине, що важливо, – це бути людиною”
А.Камю
Що таке Людина з великої букви? Невже це лише розумна істота, яка прагне зайняти панівне становище над всім живим і неживим на цій планеті? Чи, можливо, щось більше..? Знайти відповідь на це непросте питання допоможе книжкова виставка-роздум “Бути на землі Людиною”, що організована в читальному залі бібліотеки і присвячена Року людини в Україні. Поряд з науково-популярними виданнями з психології, етики, педагогіки, що представлені на вистаці в розділах “Пізнай самого себе”, “Вічні орієнтири”, “Людина серед людей”, “Правила на кожен день”, молоді люди знайдуть твори художньої літератури, (далі…)

У зв’язку з 65-ми роковинами примусового переселення у 1947 році етнічних українців із західних околиць українських етнічних земель, які після закінчення Другої світової війни опинилися у складі Польщі, в читальному залі влаштовано виставку історичної ретроспективи «Акція «Вісла»: неупереджений погляд». Дотепер події 1947 року викликають безліч питань: переселення це чи депортація? Чи була вона здійснена насильницьким шляхом? З чиєї подачі на українських землях розігралася драма, яка скалічила долі сотень тисяч людей? Відповісти на ці запитання – справа честі сучасних істориків, адже операція “Вісла” до теперішнього часу залишається наріжним каменем українсько-польських відносин.

Протягом 12-18 вересня 2011 року в Україні проводиться Європейський тиждень місцевої демократії. Найпершою умовою деморкратичності суспільства є відповідний рівень громадянської культури, а ознакої демократії є участь громадян у формуванні органів державної влади, контролі за їх діяльністю, здіснення загального, рівного виборчого права у процедурах виборів, участь у розв’язанні суспільних проблем. Саме ці питанння висвітлює перегляд літератури “Місцева демократія – загальноєвропейська цінність”, що розгорнуто в читальному залі книгозбірні.