Колективу Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва подякували волонтери, учасники проекту Гуманітарна ініціатива Вінниччини “РАЗОМ” за надану допомогу воїнам АТО. Працівники зібрали захисникам Вітчизни 8 ящиків допомоги: сало, домашню консервацію, гречку, сіль, згущене молоко, консерви, чай, мило, туалетний папір, станки для гоління, величезний пакет зі шкарпетками, цигарки та сірники. І найголовніше, надано цілий ящик з книжками та лист воїнам. Духовна їжа та підтримка від нас – це те, що чекають наші захисники найбільше!
Інформацію розміщено на сайті АТО Допомога
Родіон Скалецький належить до тих людей, хто сам вирощував паростки нової культури на основі народної творчості. Без професійної підготовки, маючи природний дар, особливу душевну витонченість, загострене сприймання навколишнього світу, – усе це визначало його життєвий шлях. Його дорога була чимось схожа і співзвучна з долею земляка, відомого діяча української музичної культури Миколи Леонтовича. Скалецький ішов тим же шляхом, але не повторював його. Збираючи фольклор, старовинні обрядові веснянки, щедрівки на Поділлі, він не лише популяризував народні шедеври, а й мистецьки обробляв їх, пристосовував до сучасних подій і понять. (далі…)
Споконвіків у звичаї українських дівчат носити довгі коси, які є символом дівочої честі і краси. Скупана в любистку та рум’янці, густа, розкішна, пишна, шовкова, чарівна, неповторна, довга – головні епітети дівочої коси, в якій завжди відчувається щось ніжне і прекрасне. Що є краще за дівочі коси, але, на жаль, мало хто з дівчат сьогодні має їх, більш поширеними є зачіски й стрижки. Та мода на коси ніколи не виходить. То ж працівники філії бібліотеки організували своєрідний конкурс красунь-дівчат “Не така, як всі, дівчина в косі”, (далі…)
Сьогодні День студента є символічним об’єднанням студентів усіх навчальних закладів. Відзначати його було вирішено в 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів у Празі, що відбувся у пам’ять чеських студентів-патріотів, розстріляних німецько-фашистськими окупантами 17 листопада 1939 року. А у 1999 році Указом Президента України на підтримку ініціативи студентської молоді 17 листопада визначено як День студента. (далі…)
Мова – унікальне явище в житті людини, бо як писав французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері “найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування”. З 1997 року Указом Президента України щороку відзначається День української писемності та мови. В цей день українці – від великого до малого – традиційно беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, щоб з’ясувати, наскільки добре вони знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. Працівники бібліотеки з нагоди цього свята підготували для учнів вищого професійного училища сфери послуг годину-комільфо, (далі…)