Щороку в Україні в останню суботу листопада вшановується пам’ять жертв голодоморів. Цьогоріч ця дата припала на 28 листопада, напередодні якого працівники бібліотеки разом з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм провели для учнівської молоді ДПТНЗ “Вінницьке вище професійне училище сфери послуг” годину пам’яті «Голодомор та політичні репресії на Вінниччині», яка відбулась на історичній платформі «Історики розповідають». Учні завітали до зали краєзнавчого музею, де експонуються матеріали і артефакти страшного періоду голодомору 1932-1933 років на (далі…)
Погожого осіннього дня студенти Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА разом з викладачами Герасименко С.В. і Кірєєвою Н.Г. зібралися на набережній фонтану Рошен” на поетичну розмову, приурочену творчості поетеси, прозаїка, есеїстки і публічної інтелектуалки Оксани Забужко, яка цьогоріч відзначила свій 60-літній ювілей. Кожен з присутніх зауважив, що, знайомлячись свого часу з творчістю письменниці, їхню увагу захопили афоризми Оксани Забужко та поетичні збірки творів, важливою рисою яких є зверненість до світу, націленість не лише на внутрішню аудиторію, доступність для західного читача. З її ім’ям пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену. (далі…)
Кожен народ, кожна держава має свої національні особливості, які формувалися протягом десятків, сотень і навіть тисяч років. Унікальною країною в цьому плані є і Україна. За довгі роки на її території сформувалося безліч різноманітних народних промислів. Один з найцікавіших – українське гончарство, яке в кожному окремому регіоні має свої особливості, незважаючи на наявність спільних рис. Центрами гончарства на Поділлі здавна вважалися Бубнівка та Бар. Сьогодні традицію гончарства продовжують майстри, безмежно закохані в свою справу. (далі…)

У ВПУ сфери послуг відбулася зустріч студентів з однією з найтитулованіших спортсменок світу, справжньою українською «Ракетою», спортсменкою, яка здобула найбільшу кількість олімпійських медалей в історії незалежної України, Заслуженим майстром спорту, найкращою спортсменку 2010 року в Україні Інною Осипенко-Радомською, яку для присутніх організували працівники бібліотеки в рамках відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні. Неабиякий інтерес у студентства викликала розповідь олімпійської чемпіонки про те, як вона розпочала свою спортивну кар’єру, власні досягнення та її тернистий шлях до здобуття величезної кількості нагород у такому виді спорту, як веслування на байдарках і каное. Спортивні досягнення І. Осипенко-Радомської вражають: (далі…)
Неординарною виявилася зустріч студентів коледжу будівництва і архітектури КНУБА в стінах бібліотеки, під час якої молодь взяла активну участь в дискусійній гойдалці «Мов поганих не існує в світі…», де розглядалися питання культури спілкування. Адже в сучасному світі доволі часто можна почути лайливі слова, ненормативну лексику. З роздумами про вживання в побуті нецензурних слів до присутніх звернулася письменниця, (далі…)

“Історія без прикрас” – черговий інтерактивний урок історії, що висвітлює події Української революції 1917-1921 років. До його проведеня долучилися як бібліотечні працівники, так і фахівці в галузі історії, зокрема, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ВДПУ ім. М.Коцюбинського, голова громадської організації “Подільська спадщина” Кравченко Павло Миколайович та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України ВДПУ ім. М.Коцюбинського Криворучко Олександр Іванович. Вони презентували учнівській молоді вищого професійного училища сфери послуг фільм власного виробництва (далі…)

В рамках популяризації читання серед молоді в гості до бібліотеки завітали студенти філологічного факультету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Під час частування в літературній кав’ярні працівники книгозбірні привідкрили завісу над величезною таємницею людства – коханням. Говорили про те, що таке кохання? Як воно з’являється? Анатомія кохання, яка вона? З презентації книжок студенти дізналися про різні історії, які змушують повірити в дива, про книги, що несуть світло у світ і створені для того, щоб надихати. Підлітки відчули на собі магію літературного слова та взяли активну участь у читанні творів серії “Теплі історії до кави”. (далі…)
Глобальні Цілі сталого розвитку були затверджені у 2015 році на саміті ООН з питань сталого розвитку. 15 вересня 2017 року Уряд України представив Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», яка визначає базові показники для їх досягнення. Це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі. Вказані 17 Цілей охоплюють і нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість. (далі…)