День вишиванки – всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу. Воно є самобутнім і самодостатнім, не прив’язаним ні до якого державного або релігійного. Багато вінничан підтримали всеукраїнську акцію «День вишиванки», започатковану студентами 9 років тому у Чернівцях і яка вже традиційно відзначається третього четверга травня. Цього року свято припало на 21 травня. Важливо, що День вишиванки завжди проходить (далі…)
Відеоподорож країнами Європейського Союзу до Дня Європи організували в стінах бібліотеки її працівники, запросивши до книгозбірні учнів вищого професійного училища сфери послуг №19. Вони познайомилися з історією створення Євросоюзу, країнами, що входять до Європейської економічної спільноти, символами ЄС – прапором і гімном, розширили також свої уявлення про те, що офіційною мовою ЄС є мова кожної країни-члена, а єврозоною (євролендом) є територія, на якій введено валюту євро. (далі…)
Війна спливає кров’ю, горить пожежами, плаче дитячими слізьми. Війна приростає загиблими, покаліченими та зневіреними. Війна пульсує стражданнями й втратами, які стають болем для багатьох майбутніх поколінь. Війна – це коли за перемогу платять життям. Майже 70 років ми прожили під мирним небом завдяки подвигу і героїзму ветеранів у боротьбі з окупантами в роки Другої світової війни. Знайшли проникливі слова вдячності за перемогу учаснику тих подій, ветерану Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. Пустовіту Андрію Марковичу працівники філії бібліотеки, запросивши на зустріч з ветераном учнів 5-х класів ЗОШ №13. Він пригадав сумні й важкі роки війни, поділився пережитим з присутніми, показавши приклад мужності й самовідданості прийдешнім поколінням. (далі…)
Таку назву мала година патріотичної пісні на честь 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, організована спільними зусиллями працівників навчально-реабілітаційного центру та бібліотеки з вихованцями цього закладу. Ведучі розповіли дітям про страшну війну, яка забрала мільйони людських життів, та про особливе значення пісні на війні, адже вони повинні були піднімати бойовий дух солдатів, згуртовувати народ навколо спільної мети – захисті Вітчизни. Пісні воєнних років закликали (далі…)
Рішенням Верховної Ради України 9 травня є Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вона тривала довгих 6 років і пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. В її лихоліття було втягнуто 67 держав, 80 % населення Землі. У Другій світовій загинуло близько 60 млн осіб, лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Дорогою ціною дісталася нам перемога. (далі…)