100 років тому український композитор Микола Леонтович перетворив народну щедрівку на справжній шедевр світової музики. Перший раз публіка почула цю композицію в 1916-му році у виконанні хору Київського університету, а в 1921-му році “Щедрик” був виконаний в Карнегі-Холі під час гастролей хору Олександра Кошиця в Нью-Йорку. Пісня настільки сподобалася американському слухачеві, що вже через деякий час з-під пера американця українського походження Петра Вільховського виходить локалізована версія Щедрика – всесвітньо відома нині Carol of the Bells (“Колядка дзвонів”). Успіх “Щедрика” фантастичний. Її десятки разів чули в американських фільмах, вона грає кольоровими струменями води в переливах знаменитих фонтанів у Лас-Вегасі, звучить під час запуску “Шатлів”. Весь музичний світ визнав “Щедрика” піснею ХХ століття. Нині існує безліч переспівів та інструментальних варіацій на тему “Щедрика”. Насолодитися деякими з них мали змогу вихованці обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Обрій” під час проведення години з мистецтвом “Світова слава українського “Щедрика”. (далі…)
2017 рік за ініціативи Президента України оголошено Роком Японії в Україні. З цієї нагоди в читальному залі бібліотеки оформлено виставку-подорож «Країна сакури». Чим здивує українців країна сонячного сходу Японія? Насамперед, своїми давнішніми традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Так, залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все в оточені надсучасних нанотехнологій. Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш в будь якій іншій культурі. Унікальним є також ставлення японців до природи. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажів, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. В Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ. (далі…)
«Ішла Коляда та й по вулиці,
Коляда! Коляда!
Та й по вулиці.
Прийшла Коляда на тисовий двір
А чи спиш, чи лежиш, пане господарю?…»
Слово «коляда» за думкою деяких істориків походить від імені Богині Коляди – матері молодого Божича-Сонця, який згадується в давній ще язичницькій міфології. В Україні свято коляди святкують з 7 по 19 січня. В ці дні кожна сім’я збирається разом, бажає один одному щастя, миру, багатства. Така ж святкова атмосфера запанувала у філії бібліотеки, куди завітали читачі зі святковими привітаннями, колядками, щедрівками. Працівники бібліотеки влаштували для гостей флеш-моб «Я малюю Коляду» (далі…)