RSS Коментарі

Світова слава українського “Щедрика”

25.01.2017 Заходи Оксана Володимирівна

P1130034.JPG100 років тому український композитор Микола Леонтович перетворив народну щедрівку на справжній шедевр світової музики.  Перший раз публіка почула цю композицію в 1916-му році у виконанні хору Київського університету, а в 1921-му році “Щедрик” був виконаний в Карнегі-Холі під час гастролей хору Олександра Кошиця в Нью-Йорку. Пісня настільки сподобалася американському слухачеві, що вже через деякий час з-під пера американця українського походження Петра Вільховського виходить локалізована версія Щедрика – всесвітньо відома нині Carol of the Bells (“Колядка дзвонів”). Успіх “Щедрика” фантастичний. Її десятки разів чули в американських фільмах, вона грає кольоровими струменями води в переливах знаменитих фонтанів у Лас-Вегасі, звучить під час запуску “Шатлів”. Весь музичний світ визнав “Щедрика” піснею ХХ століття. Нині існує безліч переспівів та інструментальних варіацій на тему “Щедрика”. Насолодитися деякими з них мали змогу вихованці обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Обрій” під час проведення години з мистецтвом “Світова слава українського “Щедрика”. (далі…)

Країна сакури – Японія

24.01.2017 Виставки Оксана Володимирівна

P1130031.JPG 2017 рік за ініціативи Президента України оголошено Роком Японії в Україні. З цієї нагоди в читальному залі бібліотеки оформлено виставку-подорож «Країна сакури».  Чим здивує українців країна сонячного сходу Японія? Насамперед, своїми давнішніми традиціями, яких  чітко дотримуються й досі. Так, залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний  інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все в оточені надсучасних нанотехнологій. Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш в будь якій іншій культурі. Унікальним є також ставлення японців до природи. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажів, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. В Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ. (далі…)

Флешмоб “Я малюю Коляду”

18.01.2017 Заходи Оксана Володимирівна

20170118_121753.jpg

«Ішла Коляда та й по вулиці,

Коляда! Коляда!

Та й по вулиці.

Прийшла Коляда на тисовий двір

А чи спиш, чи лежиш, пане господарю?…»

Слово «коляда» за думкою деяких істориків походить від імені Богині Коляди – матері молодого Божича-Сонця, який згадується в давній ще язичницькій міфології. В Україні свято коляди святкують з 7 по 19 січня. В ці дні кожна сім’я збирається разом, бажає один одному щастя, миру, багатства.  Така ж святкова атмосфера запанувала у філії  бібліотеки, куди завітали читачі зі святковими привітаннями, колядками, щедрівками. Працівники бібліотеки влаштували для гостей флеш-моб «Я малюю Коляду» (далі…)