Меценатство в Україні має свою давню історію. Уславлені імена українських підприємців-меценатів Терещенків, Ханенків, Попових, Симиренків, Бродських та інших вписані в ту історію назавжди. Найвизначнішим українським меценатом був гетьман Іван Мазепа, який звів і відремонтував близько двох десятків храмів та розбудував Києво-Могилянську академію. Уславилися багатьма благодійними справами і родини українських промисловців Терещенків та Симиренків, про яких і йшла мова з учнями ВПУ сфери послуг під час проведення історичного портрету «Крізь століття – з даром для нащадків». Вони дізналися про те, як свого часу зароджувався та розвивався родинний бізнес нащадків козацького роду, про їхні прагнення до благочинних справ на користь громади, за які й через кілька століть їм вдячні нащадки. (далі…)
Ще три роки тому ми і гадки не мали, що хтось чи щось може порушити наше щасливе життя, що слово «мир» для народу України набуде такого цінного і бажаного значення. Сьогодні, коли на нашу українську землю знову прийшла війна, ми збагнули розумом і серцем справжню, невигадану загрозу миру. «Хай буде мир віднині і довіку!» – таку назву має виставка-заклик, що експонується на філії бібліотеки. Література, що представлена на ній, згрупована у чотири розділи: «Історичні мандри», «Вчимося жити у мирі і злагоді», «Хай в серці кожної людини живе любов до України», «Висока ціна гідності і свободи». Вона є своєрідним закликом до усіх – і дорослих, і малих – об’єднатися у своїх думках і діях, щоб відстояти мир, своє майбутнє і своє життя!
Лютий 2017 року – ювілейний для Вінниччини, адже вона святкує своє 85-річчя. Вінницькa область булa заснована 27 лютого 1932 року, її адміністративний поділ змінювався кілька разів. Сьогодні ж Подільська перлина лідирує серед інших регіонів у промисловості і господарстві, а також має чим дивувати туристів та поціновувачів народного мистецтва. Виставка-панорама «Край у серці України», що розгорнулася в читальному залі бібліотеки, презентує своїм відвідувачам туристичний потенціал Вінниччини, яка вабить своєю чарівністю природи, принадами активного відпочинку, унікальністю історичних пам’яток, вишуканістю архітектури, дивує і зачаровує. Окремий розділ виставки «Барвисте перевело» знайомить з мистецькою палітрою регіону та майстрами, що прославили рідний край. Дізнаваймося більше про свою маленьку батьківщину.
Задля популяризації нових туристичних маршрутів по Східному Поділлю Вінницькою обласною Радою у грудні 2007 року було започатковано номінацію «Перлини Вінниччини», до якої увійшли 21 пам’ятка – духовні святині, палаци та парки, меморіальні музеї, історичні та природничі об’єкти Вінницької області. Знайомство з окремими з них організували працівники бібліотеки для учнів 7-х класів ЗОШ №26 під час проведення інформаційної години «Туристичні перлини Вінниччини». (далі…)
Японія має славу однієї з найбільш загадкових і екзотичних країн світу. Далека і близька, проста і загадкова, вона захоплює нашу уяву своєю екзотикою. При слові «Японія» в уяві спливають квітуча сакура, гора Фудзіяма, бонсай, ікебана, нецке, орігамі…
Чим здивує українців Країна Сонячного сходу Японія? Своїми давнішніми традиціями, яких чітко дотримуються й досі. Так, традиційними залишилися: японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все в оточені надсучасних нанотехнологій. Про ці та інші (далі…)
Від соціальних мереж до онлайн-банкінгу Інтернет дійсно проник у наше життя, як ніколи раніше. Крім швидких настільних комп’ютерів та ноутбуків, сьогодні ми підключаємо до Інтернету наші смартфони, планшети і багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку в Інтернеті. З нагоди Міжнародного дня безпечного Інтернету, який відзначається у другий вівторок лютого, працівники бібліотеки спільно з старшокласниками школи-гімназії №1 ім. М.І. Пирогова підготували відеоурок «Твоя безпека в мережі Internet», (далі…)