RSS Коментарі

Мільйонів горе не заглушить час

27.11.2017 Заходи Оксана Володимирівна

P1150424На своєму шляху український народ зазнав чимало трагічних випробувань, однак  мало знайдеться в історії не тільки України, а й усього світу таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-1933 рр. Усе, що випало на його долю у той нібито мирний час, затьмарило своїм жахом навіть воєнне лихоліття. З нагоди Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій працівники бібліотеки організували для студентів Вінницького транспортного коледжу годину пам’яті «Мільйонів горе не заглушить час». (далі…)

Як не потрапити в біду?

21.11.2017 Заходи Оксана Володимирівна

P1150405Тема насильства залишається однією з найбільш актуальних у світі, адже є серйозним порушенням прав людини та має руйнівні довготривалі наслідки на все життя. Щоб запобігти цим злочинам, сприяти правоохоронним органам захистити жертву насильства, Рада Європи запровадила Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля, який щороку відзначається 18 листопада. Про запобігання жорстокому поводженню та як не стати жертвою сексуального насильства йшло під час години права «Як не потрапити в біду?», (далі…)

І на тім рушничкові…

14.11.2017 Заходи Оксана Володимирівна

P1150345

У нас сьогодні вечорниці,

Милують око диво-рушники,

Дівочий спів лунає у світлиці,

Як добре, що є звичаї такі.

На засідання літературно-мистецької світлиці «Подільська криниця», що мало назву «І на тім рушничкові…» й стосувалося найдавнішого виду українського мистецтва, в бібліотеці зібралося чимало молоді, аби детальніше дізнатися про орнаменти і символіку українського рушника. Для цього на зустріч з ними працівники запросили провідного методиста з виставкової діяльності Вінницького обласного центру народної творчості, майстра декоративного мистецтва Бугая Сергія Олександровича. (далі…)

Квітни і сяй, рідна мово!

10.11.2017 Виставки Оксана Володимирівна

«У народу нема скарбу більшого, як мова»

Ю. Мушкетик

Щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови. За традицією у цей день вшановують найкращих популяризаторів українського слова. З нагоди цього свята працівниками філії бібліотеки влаштовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Квітни і сяй, рідна мово!». Розділ «Українці, звідки ми і наша мова» розповідає про історію і походження нашої мови. Для тих відвідувачів книгозбірні, хто прагне опанувати українську мову, у розділі «Розмовляємо українською» презентовано видання, що дають можливості у вивченні мови. У розділі «Мовні скарби» можна віднайти створені народом упродовж багатьох віків приказки й прислів’я, а також народний епос, зібраний відомими земляками.  Важливою полемікою сьогодні є статус української мови в країні і світі. То ж у розділі «Українське слово у вимірах сьогодення» представлено матеріали знаних мовознавців М. Жулинського, А. Погрібного та ін. про  світовий мовний досвід та українські реалії.

Світове визнання Ніколо Паганіні

01.11.2017 Заходи Оксана Володимирівна

P1150229«Королевою» музичних інструментів вважають скрипку, а вітруозом гри на скрипці, признаним генієм світового музичного мистецтва – італійського композитора й музиканта Ніколо Паганіні.  Мало, хто знає, що після смерті, його відмовилися ховати на Святій землі, бо вважали, що геній музики продав душу Дияволу. Цей похмурого вигляду чоловік абсолютно змінювався, коли брав до рук свій інструмент. Він вкладав незбагненну звичайній людській душі пристрасть у кожну ноту. Навіть ті, хто вважав, що слава найкращого скрипаля у світі занадто перебільшена, абсолютно змінювали свою думку, коли чули його гру. Та передати словами неможливо  талант музиканта. То ж до 235-річчя від дня народження італійського композитора і скрипаля Ніколо Паганіні працівники бібліотеки підготували музичну вітальню «І линуть звуки чарівні…», (далі…)