Березень багатий на визначні події для книголюбів і всіх, хто щодня опановує мистецтво слова. 21 березня весь світ відзначає Всесвітній день поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Відзначити цей день у колі шанувальників слова бібліотека запросила поета, есеїста, науковця, громадського діяча, члена правління Вінницької обласної Національної спілки краєзнавців (далі…)
З приходом весни природа не тільки пробуджується, але й надихає на створення нових модних образів. Для молоді, яка прагне завжди бути в тренді, в читальному залі бібліотеки оформлено виставку-захоплення “Мода, стиль та елегантність”. Вона спонукає їх до знайомства з модними тенденціями, стилями, з людьми, які створюють зовнішню красу. Аби виглядати елегантно, кожен, хто забажає, має змогу з допомогою літератури, що представлена на виставці, підібрати собі свій неповторний образ, адже свого часу Софі Лорен говорила “В елегантності тихий голос. Одяг – найпростіший засіб розкриття особистості…”
«Періодичні видання для молодших школярів» – бібліотечний урок, який підготували працівники філії бібліотеки з учнями 3-х класів школи № 20. Його метою є активізація інтересу серед молодших школярів до дитячої періодики, адже читання таких журналів і газет як «Барвінок», «Малятко», «Пізнайко», «Яблунька», «Соняшник», «Казковий вечір» давно стало улюбленим заняттям малечі. Та мало хто замислювався над тим, яку роль у створенні таких чудових журналів і газет відіграють редактори, журналісти, дописувачі, художники і з кого складається редколегія журналу. (далі…)
“В гостях у весни” – бібліографічний етюд, який підготували і провели працівники філії для молодших школярів ЗОШ № 20. Учасники побували на віртуальній весняній галявині, де «зустрілися» з птахами, які вернулися додому з теплих країв, з першими весняними квітами, комахами, ознайомилися з представниками флори і фауни, які знаходяться під державною охороною і занесені до Червоної книги України, а також послухали про характерні ознаки кожного весняного місяця. Розповіді супроводжувалися прослуховуванням музичних творів М. Глінки, П. Чайковського, народних веснянок, гаївок. На останок, учасники дійства взяли участь у грі «Можна – не можна», головним завданням якої було визначити, що можна робити на природі, а чого ні. Дуже важливо, що після таких заходів діти усвідомлюють, що краса природи існуватиме тільки тоді, коли її зберігати, захищати. примножувати.
«Не можна любити того, чого не знаєш…» – писав свого часу наш земляк, письменник Михайло Стельмах. Кожне місто, кожен його куточок має свою неповторність, принадність і затишок. Не винятком є і наше місто – Вінниця. Не зважаючи на архітектурні перебудови, Вінниччина зберегла своє обличчя, свої таємниці, свою історію крізь століття. Саме за цією темою відбулося засідання літературно-мистецької світлиці «Подільська криниця» для студентів Вінницького коледжу будівництва і архітектури КНУБА. (далі…)