RSS Коментарі

Структура бібліотеки

18.11.2009 В'ячеслав
Дирекція

Директор – Пісна Тетяна Олександрівна (тел. 65-56-96)
Заступник директора – Мундір Оксана Володимирівна (тел./факс 65-56-96)

Відділ комплектування та зберігання фондів

(вул. Гладкова, 3)

Займається формуванням, обліком  і збереженням фондів, передплатою періодики, обробкою, систематизацією та описом видань. Особлива увага приділяється поповненню фонду творами сучасних українських авторів, довідковими виданнями, літературою на допомогу навчальній програмі та дозвіллю молоді.

Відділ відповідає за систему каталогів у бібліотеці (абетковий та систематичний), веде генеральний службовий каталог та службові картотеки.

ДБА: каталоги – абетковий, систематичний, грамзаписів;
Картотеки – систематична картотека статей, краєзнавчих матеріалів, сценаріїв, цитат, картотека назв художніх творів.

Система каталогів і картотек допомагає відшукати потрібну книгу певного автора за назвою, темою, надає інформацію про весь фонд та його окремі галузі.

З кінця 2010 року ведеться електронний каталог нових надходжень літератури.

Зав. відділом – Борисова Людмила Антонівна.
(тел. 50-44-55)

По вул. Князів Коріатовичів, 145 розміщено книгосховище бібліотеки. Тут зосереджуються видання минулих років, особливо цінні багатотомні видання та альбоми, література на іноземних мовах, дублетні примірники художніх творів. Все це видається читачам на замовлення з усіх відділів бібліотеки.

(тел. 53-26-70)

Відділ науково-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи

Вінницька обласна бібліотека для юнацтва є методичним центром для юнацьких структурних підрозділів області і розробляє загальну стратегію та визначає пріоритети бібліотечного обслуговування юнацтва у регіоні відповідно до законодавчої бази щодо розвитку бібліотек України.

Бібліотека проводить значну роботу по наданню консультативно-методичної і практичної допомоги юнацьким структурним підрозділам області, здійснює аналітичну діяльність, сприяє підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області шляхом участі у заняттях Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтва та туризму, готує і здійснює видання методичних матеріалів, проводить соціологічні дослідження та наукову роботу в області.

Крім того, дозволяє читачам з допомогою бібліографа вибрати і замовити потрібну інформацію через систему довідково-бібліографічного апарату бібліотеки (каталоги, картотеки, довідники). Працівники відділу організовують і проводять Дні інформації, бібліографічні огляди літератури, здійснюють видачу складних бібліографічних довідок, в т.ч. краєзнавчого змісту, готують та видають методично-бібліографічні матеріали (бібліографічні покажчики, дайджести, інформаційні списки літератури).

З 2002 року розпочато створення, а нині успішно функціонує Інформаційний центр для молоді та впроваджуються в практику роботи новітні комп’ютерні технології. Зокрема, поповнюються власні бази даних “Краєзнавча аналітика”, “Молодь Вінничини”, “Методична робота”, “Законодавство України” та “Сценарії”, ведеться активна робота по наповненню електронного кооперативного каталогу. З 2005 року бібліотека має доступ до глобальної комп’ютерної мережі Інтернет, завдяки чому читачі мають доступ до світових інформаційних ресурсів.

Зав. відділом – Гуцал Надія Михайлівна
(тел. 65-56-96)

Відділ обслуговування

Це найбільший відділ бібліотеки і включає в себе три сектори: абонемент, читальний зал, сектор періодики.

Абонемент забезпечує:
  • великий вибір книг з різних галузей знань;
  • кваліфіковане бібліотечне обслуговування;
  • художню літературу підвищеного попиту від захоплюючих детективів і фантастики до романтичних пригод;
  • юнацтво та молодь необхідною інформацією загальноосвітнього та навчально-природничого характеру.
Читальний зал пропонує:
  • енциклопедії, словники, довідники, універсальні видання;
  • найновішу літературу з питань економіки, права, філософії, соціології, релігієзнавства, літературознавчі та художні видання, книги із природничо-наукових, технічних, сільськогосподарських, медичних, історичних наук тощо;
  • великий вибір матеріалів для контрольних, курсових та дипломних робіт, рефератів;
  • широкий репертуар періодичних видань на допомогу навчальному процесу;
  • літературу краєзнавчого характеру;
  • фотоальбоми, карти, схеми, ноти.

Тут систематично організовуються виставки літератури (тематичні, жанрові, персональні) та проводяться зустрічі з письменниками, відомими особистостями обласного центру, презентації книг, усні журнали, літературні портрети й вечори, диспути тощо. При читальній залі з 1995 року діє літературно-мистецька світлиця „Подільська криниця”.

Сектор періодики

Сектор періодики одержує щорічно понад 300 назв газет і журналів найрізноманітнішого змісту. Тут систематично організовуються експрес-виставки до знаменитих і пам’ятних дат в житті суспільства, виставки одного журналу, виставки-прем’єри. Працівники відділу запровадили у своїй роботі „сімейний формуляр”.

Зав. відділом – Нікітюк Людмила Петрівна
(тел. 67-29-47)

Філія

(вул. Гладкова, 3)

Її відкрито в середині 2001 року з метою якісного бібліотечного обслуговування мешканців віддаленого мікрорайону міста. За відносно короткий період функціонування філії її користувачами стали понад 1500 осіб, яким щорічно видається більше 30 тис. прим. літератури. Фонд філії складає близько 20 тис. друкованих видань. Для наймолодших її читачів у квітні 2004 року відкрито дитячий куточок „Місто Книгоград” зі спеціально обладнаними стелажами і дитячими меблями, а з 2012 року користувачі мають змогу безкоштовно користуватися послугами мережі Інтернет. На базі філії діє народознавчий клуб „Соняшник”.

Зав. філією – Безмощук Алла Василівна
(тел. 50-44-55)

Коментарів поки немає. Будь першим!

Вибачте, обговорення заборонене.