Під такою назвою пройшла напередодні Дня сміху традиційна гуморина в обасному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Промінь”. В заході взяли участь письменник-гуморист Леонід Куций, дружина знаного гумориста-земляка Анатолія Гарматюка Ніна Михайлівна, депутат міської ради Володимир Базалюк, кореспондент обласної газети “20 хвилин”, учні 9-10-х класів міської ЗОШ №33. (далі…)
“Жива бібліотека” – це система, де книжками в бібліотеці виступають люди з різним соціальним або етнічним походженням, а читачами “книг” – молодь. Подія слугує інструментом для початку спілкування між людьми, і таким чином створює неформальне середовище, щоб поставити питання й обговорити стереотипи або упередження. Концепцію “Живої бібліотеки” до застосування в українському контексті адаптовано Представництвом міжнародної організації з міграції в Україні з моделі, запропонованої Датською громадською неурядовою організацією “Зупини насилля” (“Stop the Violence”) у 2000 році. (далі…)
22 березня з метою ознайомлення бібліотечних працівників, що обслуговуюють юнацтво в області, з освітнім потенціалом видань для формування толерантності молоді в умовах полікультурного суспільства пройшов семінар-практикум, на який були запрошені представники районних та міських бібліотек області. Тренінговий блок “Сходинки взаємин” для них підготувала і провела психолог Анна Ленчовська. По закінченні усі учасники семінару отримали в дарунок комплект книг з формування культури толерантності у читачів. Зауважимо, що проект здійснюється за підтримки Програми “Матра” Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Будинку Анни Франк та Фонду проектів центрально- та східноєвропейського книговидавництва, Амстердам, а в Україні його координує Андрій Тарновський. (далі…)
Поезія – це голос людської душі. Вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати їх, надихати. До Всесвітнього дня поезії на філії бібліотеки розгорнуто книжкову виставку “Все, що душа довірила словам”, яка розкриває творіння людської творчості, що сходить зорею і яскравіє на поетичному небосхилі. Представлена на виставці література знайомить відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами О.Пушкіна і Г.Гейне, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою Ф.Тютчева, А.Фета, Ш.Бодлера, П.Верлена, бунтівним закликом Т.Шевченка і молотом великого Каменяра І.Франка, твердим, але разом з тим ніжним словом Л.Українки. (далі…)
З року в рік працівники бібліотеки проводять заходи народознавчого характеру як у стінах книгозбірні, так і поза її межами. Напередодні свята, що зветься в народі “Сорок святих” і відзначається за календарем 22 березня, в ЗОШ №15 пройшов народознавчий урок з майстер-класом по виготовленню так званих “жайворонків” – невеличких пташечок із тіста, що символізують прихід весни. (далі…)
Цьогоріч традиційні Шевченківські читання вийшли за рамки книгозбірні: працівники бібліотеки організували для вихованців спеціалізованої загальноосвітньої школи – навчально-реабілітаційного центру, що по вул. Келецькій, 107, літературну вікторину “Чи знаємо творчість Шевченка” та залучили їх до читання творів великого Кобзаря. Поряд з поетичною майстерністю митця учні школи відкрили для себе Шевченка як художника, а ще дізналися, які твори генія української літератури покладені на музику. (далі…)
9 березня 1814 року – день народження генія української літератури Т.Г.Шевченка, 10 березня 1861 року – день смерті великого Кобзаря. Між цими датами – коротке життя тривалістю у 47 років, життя видатного поета, прозаїка, художника, філософа, великого сина землі української Тараса Григоровича Шевченка.
4 березня, в рамках щорічного святкування Шевченківських днів, спільно зі студентами ВСЕІ Університету “Україна” працівники філії бібліотеки вшанували пам’ять Кобзаря літературно-музичним вечором під однойменною назвою “Слався, Тарасе Великий”. (далі…)