Наприкінці березня на філії ОБЮ зібралися першокласники школи №20, щоб вшанувати пам’ять однієї з основоположниць української дитячої літератури – Наталі Львівни Забіли. Близько 200 книжок написала Н.Забіла для дітей. З деякими школярі познайомилися на розгорнутому перегляді. Це віршовані, прозові, драматичні твори та переклади з російської, французької, польської та інших мов. Під час бібліотечного уроку присутні декламували вірші із збірок «Про малят і звірят», «Олівець-малювець», відповідали на тестові запитання по казці «Біла шубка», інсценували казку «Двоє козенят», а також познайомилися з віршованою казкою «Лисиця та журавель». На заході звучала музика П.І.Чайковського із альбому «Пори року» та пісня «Бабуся» із дитячого альбому М.Бурмаки на вірші Н.Л.Забіли.
Ми сміємося не тільки напередодні 1 квітня, сміється вся Україна із С.Руданським, Г.Сковородою, О.Вишнею, П.Глазовим, А.Гарматюком. Однак талант жартувати дотепно і влучно є не у кожного. Таким даром був наділений наш земляк Анатолій Гарматюк – щира і життєрадісна, працьовита і вимоглива до себе особистість. Гуморину його імені щороку організовують і проводять в центрі реабілітації особливої дитини “Промінь”, адже сміх тренує краще за спорт, а в Індії лікарі навіть винайшли сміхойогу. Зерно поезії А.П.Гарматюка проростає і в душах читачів, зігріваючи теплом і добротою справжніх поціновувачів літературного мистецтва. (далі…)
Краєзнавча подорож маршрутами Великого Кобзаря по рідному Поділлю стала темою зустрічі учнів школи-ліцею №7 в читальному залі бібліотеки. Увагу присутніх захопила розповідь бібліотечних фахівців про перебування Т.Шевченка на Поділлі, його знайомство з пісенним багатством нашого краю, історичними місцями та народним побутом подолян. Зацікавили поета й видатні постаті України, чиї імена пов’язані з рідним Поділлям. (далі…)
Традиційні Шевченківські читання підготували цьогоріч бібліотечні працівники в обласному центрі реабілітації дітей – інвалідів “Промінь”. Його вихованці декламували відомі твори Кобзаря “Думи мої, думи”, “Мені тринадцятий минало”, “Заповіт”, уривки з поем Т.Шевченка, виявляли знання літературної спадщини поета і спритність в командному змаганні під час проведення літературної вікторини “Що ви знаєте про творчість Тараса Шевченка?”. (далі…)
З жінкою асоціюється родинний затишок, тепло, ніжність. В суспільстві панує думка, що головною жіночою турботою є родина. Проте книжкова виставка-антологія під однойменною назвою надає незаперечні докази хибності такої думки. Література, що представлена на ній, розкриває таємниці вдалого поєднання професійних здібностей жінок з домашніми обов’язками і захопленнями, розповідає про найвідоміших жінок світу, (далі…)
5 березня на філії бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Поезія Шевченка – то музика народної душі», присвячений 199-ій річниці від дня народження великого сина української землі Тараса Шевченка.
24 роки кріпацької неволі, 10 років солдатчини, 13 літ каторжної праці – ось головні етапи його трагічного життя. Доля не шкодувала йому страждань, але не перетворила золото його душі на іржу. Поезія Шевченка багатогранна. В цьому мали змогу переконатися присутні на заході, прослухавши вірші, які приготували його учасники. (далі…)