Буктрейлер, бібліотечний журфікс, книжкові піжмурки, бурккросинг, лонгрід та інші поняття не так давно стали вживаними серед бібліотечної спільноти, проте міцно закріпилися в середовищі інноваційних форм популяризації бібліотечних фондів. Що означає кожне з цих понять і як його використовувати у здавалося б повсякденній бібліотечній роботі презентувала студентам гуманітарно-педагогічного коледжу, які паралельно з основною спеціальністю освоюють професію бібліотекаря, молодий спеціаліст Вікторія Кравчина. Це настільки захопило слухачів, що вони виявили бажання самим спробувати підготувати на вибір щось із нетрадиційної реклами бібліотечних фондів та книгозбірні в цілому. (далі…)
Ніщо так не об’єднує людей, як біда.
Сьогодні вона для всіх одна – війна.
Ще два роки тому ми не знали, що таке “АТО” та багатьох інших слів, пов’язаних із сьогоденням. Тепер полум’я війни охопило безліч українських родин. Тисячі наших мужніх бійців упродовж 2014-2016 рр. боронили Слов’янськ і Краматорськ, виходили з Іловайського котла, виживали під градом снарядів на Савур-Могилі, мужньо тримали свої позиції біля Дебальцево, до смерті відстоювали Донецький аеропорт, наполегливо відвойовували території Попасної, Щастя, Водяного, пройшли жахливе полум’я Мар’їнки. Не зважаючи на нестачу військової амуніції, холод у бліндажах і брак їжі та води, вони не падали духом, не зламалися, вистояли. Вони з честю виконали свій громадянський обов’язок. (далі…)
«Вітчизна – це не хтось і не десь. Я – теж Вітчизна!» Ці слова відомого українського поета Івана Світличного якнайкраще відтворюють зміст інформаційної години «Все, що робить нас українцями», яка була проведена працівниками бібліотеки для вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями „Обрій”. Метою заходу було розширити знання вихованців центру про Україну й українців, глибше пізнати наші традиції, щоб усім серцем і душею долучитися до них і відчути себе справжніми патріотами. А серія коротких мультиплікаційних фільмів «Це – наше і це – твоє» (далі…)
У чому принадлива сила роману? Можливо, в неквапливості розповіді? Можливо в тому, що улюблені герої ще довго будуть радувати, дивувати, змушувати співпереживати? Хороший роман може стати другом, порадником, співрозмовником і навіть ліками від туги й самотності.
В читальному залі бібліотеки для поціновувачів книг-романів оформлено виставку-панораму «Всесвіт у жанрі роману». (далі…)
Культура як світ нашого існування пронизана пам’яттю, що органічно вплетена в тканину сучасності. Для становлення людської особистості велику роль відіграє знання свого минулого та ставлення до нього. Саме тому працівники бібліотеки спільно з спеціальною загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням організували патріотичні читання «Моя земля – земля моїх батьків». (далі…)
Козацтво – яскрава сторінка в історії України, воно відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх. Тому в часи незалежності свято Покрови почали відзначати як День українського козацтва. На філії бібліотеки до цього свята приурочена книжкова виставка «Безсмертя козацької звитяги». (далі…)
Таку назку мало чергове засідання народознавчого клубу “Соняшник”, підготовлене працівниками філії бібліотеки, у якому взяли участь студенти гуманітарно-педагогічного коледжу та училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, жителі мікрорайону Тяжилів. Своєю творчістю з присутніми поділився вінницький поет, член Національної спілки журнілістів України, член Вінницького куреня гумористів, лауреат премії ім. М.Стельмаха 2014 року Віктор Цимбал. (далі…)
Важко знайти у світовій культурі людину такого безмежного діапазону як Іван Франко. Поет, прозаїк, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, етнограф, видавець, філософ, мовознавець, економіст, історик, один із найвизначніших політиків Галичини XІX – почастку XX століття. Враховуючи все зазначене, беззаперечною є істина: він – геній! З нагоди 160-річного ювілею великого Каменяра, як його називають, працівники бібліотеки організували своєрідний мистецький салон, де представили увазі старшокласників-лінгвістів школи-ліцею №7 (далі…)
Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1998 року, згідно з Указом Президента України бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Це свято – вияв глибокої поваги до праці бібліотекаря, визнання державою суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових інформаційного суспільства.
З нагоди свого професійного свята працівники бібліотеки підготували для своїх відвідувачів своєрідний подарунок – бібліотечний non-stop «Бібліотека. Книга. Молодість». Цього дня було проведено презентацію книжкової виставки «Всесвіт у жанрі роману», відеоподорож «Вінниччина – авіаційна, космічна та астрономічна» та бібліознайомство для найменших своїх відвідувачів. (далі…)
Михайло Грушевський — це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він є рекордсменом серед українських істориків за кількістю написаних праць. Його бібліографія сягає майже 2 000 позицій. Аби більш детально ознайомитися з життєвим шляхом і творчою спадщиною видатного українця, працівники бібліотеки спільно з учнями Вищого професійного училища сфери послуг організували історичний портрет «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації». Увазі слухачів було представлено найцікавіші моменти життя людини, яка писала унікальну історію України, палітру робіт М.Грушевського, а також роздуми великих людей про його внесок в розбудову української держави. (далі…)