RSS Коментарі

Невмируща пісня гончарного круга

30.09.2020 Заходи Клуби Оксана Володимирівна

DSC00697Кожен народ, кожна держава має свої національні особливості, які формувалися протягом десятків, сотень і навіть тисяч років. Унікальною країною в цьому плані є і Україна. За довгі роки на її території сформувалося безліч різноманітних народних промислів. Один з найцікавіших – українське гончарство, яке в кожному окремому регіоні має свої особливості, незважаючи на наявність спільних рис. Центрами гончарства на Поділлі здавна вважалися Бубнівка та Бар. Сьогодні традицію гончарства продовжують майстри, безмежно закохані в свою справу. (далі…)

Бережи свій родовід

21.02.2019 Клуби Оксана Володимирівна

51582935_2064632940284594_8775454076558114816_n«Бережи свій родовід» – перше засідання спільного проекту учнів 7-х класів школи № 13 та бібліотеки під назвою «Духовний храм людини: сім’я, родина, рід», метою якого є розширення знань учнів середнього та старшого шкільного віку про рід і родину, піднесення ролі сім’ї в суспільстві. Захід організованого в рамках народознавчого клубу «Соняшник», де працівники бібліотеки навчали школярів складати генеалогічне дерево, враховуючи при цьому як класичний підхід учених, (далі…)

Арт-зустріч “В творчій майстерні”

25.09.2017 Клуби Оксана Володимирівна

В творчій майстерніВ рамках засідання літературно-мистецької світлиці «Подільська криниця» в читальному залі бібліотеки відбулася арт-зустріч з творчою особистістю, майстринею Тетяною Володимирівною Осиповою, яка провела із усіма охочими майтер-клас по виготовленню ляльки-мотанки, що є прадавнім сакральним оберегом. В процесі роботи учасники дізналися про один із найдревніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Атмосфера, що панувала під час майстер-класу, (далі…)

Поетичні наспіви Вінниччини

11.10.2016 Клуби Оксана Володимирівна

SAM_0611.JPG

Таку назку мало чергове засідання народознавчого клубу “Соняшник”, підготовлене працівниками філії бібліотеки, у якому взяли участь студенти гуманітарно-педагогічного коледжу та училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, жителі мікрорайону Тяжилів. Своєю творчістю з присутніми поділився вінницький поет, член Національної спілки журнілістів України, член Вінницького куреня гумористів, лауреат премії ім. М.Стельмаха 2014 року Віктор Цимбал. (далі…)

Зберігаємо та відроджуємо народні звичаї

02.11.2015 Клуби Оксана Володимирівна

Для кожного з нас Україна починається з ніжної колискової пісні, з доріжки біля хати, з рідної оселі. А ще з куща калини, що на багатьох подвір’ях квітує навесні та червоніє восени. Тож і не дивно, що саме калина стала головною героїнею літературно-фольклорного свята «Посадіть калину біля хати…», що відбулося наприкінці жовтня в стінах філії бібліотеки. Присутні на святі студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу дізналися про використання калини в українських обрядах, (далі…)

В полоні магії слова

28.04.2015 Клуби Оксана Володимирівна

Слово… Ми всі володіємо словарним запасом, але не всім притаманно відтворити магію слів і передати їх красу, втілюючи у віршовані рядки. Поетичний дар особливий, адже в миті душевного натхнення і народжується справжня лірика. Поділитися творчими доробками з однолітками й однодумцями завітали до читальногої зали бібліотеки на вечір-автограф учасники літературно-мистецької студії “Вітрила” Вінницького педуніверситету зі своїм наставником – кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри української літератури Віктором Петровичем Крупкою. Свої віршовані рядки декламували (далі…)

Немирівськими стежками Марка Вовчка

11.12.2013 Клуби Оксана Володимирівна

Попри чоловічий псевдонім разом із Марком Вовчком в українській літературі залунав жіночий голос, який вслід за великим Кобзарем став свого часу виразником інтерісів і сподівань поневоленого селянства. Її натуру намагалися збагнути її знамениті шанувальники і просто сучасники, серед яких Іван Франко і Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш й Іван Тургенєв, Микола Добролюбов і Олександр Герцен. Вони порівнювали письменницю з Гаррієт Бічер-Стоу та Жорж Санд, на таке порівняння їх наштовхувала краса, стиль життя та зневага до умовностей самої Марко Вовчок. (далі…)