Ейдетика – це цілий комплекс методик для розвитку пам’яті та образного мислення, назва якого походить від грецького слова “ейдос”, що означає “образ”. Вона допомагає розвинутися творчим здібностям, креативності, тренує пам’ять, уважність і кмітливість. Знайомство з цією методикою відбулося в бібліотеці за участю тренера по розкриттю творчих здібностей, розвитку уваги і пам’яті Швець Світлани Володимирівни. Зі вступного заняття присутні на тренінгу були вражені можливостями своєї пам’яті та зрозуміли, що завдяки розвитку образної уяви та яскравої фантазії ейдетика допомагає використовувати ті виняткові можливості, “резерви”, які є у кожного з нас. А навчання, засноване на грі та фантазії, зовсім не обтяжує, а навпаки перемикає на діяльність. (далі…)
До Всесвітнього дня поезії працівники бібліотеки організували зустріч студентів Вінницького транспортного коледжу з вінницькою поетесою, прозаїком, дитячою письменницею, фолькльористом, краєзнавцем та Заслуженим працівником культури Валентиною Петрівною Сторожук (Буздиган). Вона є авторкою понад 10 книг поезій та прози, упорядником багатьох публікацій, редактором, автором передмови чи післямови трьох десятків поетичних, прозових, мистецьких та наукових видань. Її творчість учителі-новатори області вивчають на уроках української літератури, а вірші поклали на музику композитори Станіслав Городинський, Ральф Мархлевський, Василь Папаїка, Ольга Янушкевич, (далі…)
Пройтись вулицями рідного міста, помилуватись його краєвидами, погортати сторінки його далекої і близької історії мали змогу учні 8 класу школи № 26 під час інформаційної години “Рідне місто у вулицях і обличчях”, яку підготували і провели працівники бібліотеки. Вони познайомили присутніх з новими назвами вулиць, що потрапили під дію законодавства про декомунізацію, а також презентували виданий власними зусиллями путівник “Від вулиці до вулиці”, де представлено інформацію про кожну з перейменованих топонімічних назв. (далі…)
22 березня учні 2-го класу школи № 20 спільно з працівниками філії вирушили у казкову мандрівку «Історії з повчаннями», присвячену творчості відомого французького письменника Шарля Перро. Школярі із задоволенням пригадали відомі твори «Попелюшка», «Спляча красуня», «Кіт у чоботях», «Хлопчик-мізинчик», а також вперше познайомилися з казками «Осляча шкура», «Химерні бажання», «Рікке-чубчик» та ін. (далі…)
Серед розмаїття чудес і перлин України вагоме місце займає Вінниччина, окрасою і гордістю якої є Браїлівський Свято-Троїцький жіночий монастир, Лядівський Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир, який ще називають “Подільським Афоном”, Палац Потоцьких у Тульчині, державний історико-культурний заповідник “Буша” та Гайдамацький Яр, Немирівське городище – Великі вали, історико-культурний (далі…)
“Шевченко – це модно! Шевченко – це круто!” – під таким слоганом проходив обласний флешбук-конкурс відеороликів на краще прочитання поезії Великого Кобзаря, що присвячувався Року Тараса Шевченка на Вінниччині. На підведення його підсумків у затишному читальному залі бібліотеки зібралися учнівська молодь та студентство, самодіяльні артисти й педагоги, які вкорте звернулися до віршів поета, що силою свого переконання слугує нам (далі…)
Українська жінка особлива! Вона сильна і мудра, щира і милосердна, відчайдушна і сором’язлива… Розкрити і представити образ української жінки, яка змогла на рівні з іншими представницями прекрасної статі усього світу залишити свій слід в історії, політиці,суспільному житті, науці, мистецтві, літературі, спорті, – ось головна мета виставки-калейдоскопу “Жінки, що змінили світ”, що експонується протягом березня в читальному залі бібліотеки. Тут можна знайти відомості про “жіночі обличчя” з минулого і сьогодення, більше дізнатися про представниць, що уславилися своїм внеском у вітчизняну і світову науку, мистецтво, літературу, а також про тих, хто прославляють рідну Вінниччину.